Ravels in de oorlogen
- Details
- Geschreven door: RAWEPO
- Categorie: Ravels in de oorlogen
- Hits: 353
8 mei 2025
Jaarlijks herdenkt onze gemeente het einde van de Tweede Wereldoorlog en de bevrijding van de concentratiekampen op de sobere herdenkingsplechtigheid van 8 mei om 11.30h.
Hoewel Ravels, Weelde en Poppel zelf reeds werden bevrijd in september en oktober 1944, capituleerde Nazi-Duitsland pas op 8 mei 945.
- Details
- Geschreven door: RAWEPO
- Categorie: Ravels in de oorlogen
- Hits: 1263
Aloïs Lemmens bij het herdenkingsmonument in Buchenwald
Op 30 april bracht een delegatie van de familie Lemmens uit Ravels een emotioneel bezoek aan het Duitse concentratiekamp Buchenwald in de buurt van Weimar.
14 van onze dorpsgenoten werden van Ravels naar Buchenwald getransporteerd na een laffe razzia in de nacht van 22 op 23 mei 1944.
- Details
- Geschreven door: RAWEPO
- Categorie: Ravels in de oorlogen
- Hits: 2534
Vanmiddag werd aan de kerk van Ravels de gedenkplaat onthuld voor de slachtoffers van WO 2.
Het ging er om de slachtoffers in de ruime zin van het woord, met naast oorlogsslachtoffers, ook ruim aandacht voor krijgsgevangenen en burgerlijke slachtoffers. Het was één der eerste officiële plechtigheden die sinds lange tijd openbaar werden gehouden.
- Details
- Geschreven door: RAWEPO
- Categorie: Ravels in de oorlogen
- Hits: 5263
Voor de kerk in Popel staan naast de burgerlijke slachtoffers ook 27 namen van Poolse en Engelse soldaten die in Poppel sneuvelden tijdens de gevechten voorafgaand aan de bevrijding in oktober 1944.
Na Weelde en Weelde-Statie, Ravels en Ravels-Eel trokken de geallieerde Poolse en Engelse soldaten naar Poppel om zo richting Breda en Arnhem te trekken.