Onze eigenste Gert Maes heeft op het EK voor beloften in het Bulgaarse Samokov een zevende plaats behaald in de klasse tot 60 kg. Dat is een mooi resultaat, maar vooraf had Gert gehoopt op meer, dit EK had hij namelijk aangestipt als hoofddoel van dit seizoen. Toch mag hij niet ontevreden zijn want vorige week liep hij nog een serieuze schouderblessure op wat hem bijna de deelname aan het kampioenschap kostte.
Afgelopen zomer nog werd Gert geopereerd aan de slijmbeurs van zijn linker elleboog. Ondanks de verstoorde voorbereidingen behaalde de judoka uit Ravels-Eel in oktober toch de provinciale en Vlaamse titel, en behaalde hij brons op het Belgisch Kampioenschap begin november.
Het leek erop dat Gert stilaan weer naar een hoger niveau toe groeide en dat gaf hem ook goeie hoop voor het Europees Kampioenschap u23. Maar vorige week sloeg het nootlot weer bijna toe. Gert kwam hard op zijn schouder terecht en moest afgelopen woensdag nog naar het ziekenhuis voor een scan, amper twee dagen voor zijn kampdag. Hij kreeg daar ternauwernood groen licht en reisde pas dan richting Bulgarije, enkele supporters achterna die al eerder waren vertrokken.
Gert kwam al op de eerste dag van het EK in Samokov in aktie. Op de tatami verschenen naast hem nog 25 judoka's in zijn categorie - 60kg. Maes werd geloot in poule D en begon met een zege tegen de Cyprioot Irodotos Kelpis die hij met ippon versloeg. Ook zijn volgende kamp won hij, dit keer op strafpunten tegen de Zweed Alexander Lundqvist.
Daarop stootte Gert door naar de kwartfinale, maar die verloor hij op strafpunten van de Pool Lukasz Kielbasinski. En ook in de herkansingen moest hij het onderspit delven. Daarin anticipeerde de Kroaat Bernard Azinovic goed op een aanval van Gert die een ippon kreeg aangesmeerd. En zo eindigde Gert op de niet onverdienstelijke zevende plaats. Knap vooral omdat hij zijn hele schema moest afwerken met een enorm pijnlijke schouder, jammer toch.
De Belgen waren trouwens met vijf vertegenwoordigd in het Bulgaarse Samokov. Enkel Roxanne Taeymans deed daar beter als Gert, zij pakte verrassend maar verdiend het goud.

