
Enkele maanden geleden ontstonden de plannen voor een nieuwe infoavond. “Met JONG CD&V hadden we in 2012 al een infoavond in verband met samenwonen. We wilden dit keer opnieuw voor een jonge doelgroep gaan,” vertelt jongerenvoorzitter Femke Verheyen. “Het was Mieke Van Ostaeyen die het idee lanceerde om dit thema centraal te stellen. We waren allemaal onmiddellijk verkocht.” De Gezinsbond organiseert frequent dit soort infoavonden, maar in onze gemeente was dit thema nog niet behandeld. “De Gezinsbond was ook enthousiast over ons voorstel. Dat vonden wij onmiddellijk zeer aangenaam. Het voordeel is dat we met twee verenigingen de krachten bundelen. We konden ook gebruik maken van een gastspreker.” zegt Van Ostaeyen.

Anke Stuer bleek al snel een ervaringsdeskundige ter plaatse. Sociale netwerksites, games, internet en seksualiteit, … alle thema’s sneed deze jongedame aan met telkens een gevatte uitleg en concrete tips voor ouders om hun kroost veilig op het internet te laten begeven. “Communicatie en opvoeding blijft zeer belangrijk. Communiceer duidelijk met je kinderen. Als je kind een duidelijk beeld heeft wat mag en niet mag, is er al een obstakel minder.” Zegt Anke Stuer.

Verrassende aanwezigheid kwam van de Ravelse politie. Wijkagent Wim Bouillard vertelde ook nog enkele trends die op dit moment ook onze gemeente treffen. “We zien zeer duidelijk dat hackers profiteren van het vertrouwen van mensen. Geef daarom nooit via telefoon, mail, … vertrouwelijke gegevens. Er zijn zeer vaak nepmails van bv. de federale overheidsdienst Belastingen dat je, zogezegd, belastingen terug zou trekken. Ontvang je een telefoon waarbij mensen met gebrekkig Engels allerlei gegevens vragen, geef ze nooit door. Hackers besturen in een wip en een klik jouw computer zonder dat je zelf nog in kan grijpen.” Vertelt Bouillard.
Zowel de Gezinsbond als JONG CD&V zijn zeer tevreden over dit soort infoavonden. “Zo’n infoavonden zijn zeker nuttig. Ouders, leerkrachten, de politie, … hebben een zeer belangrijke taak in het preventief internetbeleid voor onze jongeren.”